уторак, 22. децембар 2015.

Čarobna tri slova: VTT

Za uspeh u Formuli 1 ima mnogo značajnih faktora. Neki su važniji a neki manje. Na kraju, svi činioci kompletnog lanca uspeha, moraju da budu vezani bez “imalo lufta” da bi sve kockice bile pravilno složene.

Napretkom tehnilogije, od mehaničkih komponenti, preko elektronike, do raznih simulacija svaki segment u mozaiku „najbržeg cirkusa“ na Svetu, mora da složi i do uspeha je lako doći. Svedoci smo da od prošle godine Renault pored dečijih bolesti s vremena na vrema, pokazuje oblike “paralize” i pored činjenice da su do pre samo par godina sa ekipom Red Bull, bili nepobedivi. Za razliku od Ferrarija, koji je prošle godine preležao “težak oblik upale pluća”, ove sezone su zablistali sa velikim izgledima da, ako nastave u pravom smeru, sledeće sezone konkurišu da sa trona skinu ekipu Mercedes-AMG.

VTT: prati sve parametre na automobilu
A sad tim koji je praktično dve godine nedostižan, jer su u odnosu na konkurenciju svetlosnu godinu ispred što se tiče, pre svega, pogonske jedinice. Otkuda ta prednost. Ukartko, plan, ideja, resursi, novac, nemačka temeljitost ali i VTT. To je skraćenica od engleske reči “Virtual test track” ili zamišljena trkačka staza. To je tehnološki zahtevan probni sto, gde se kompletan automobil sa pogonskim sklopom, testira motor, sa menjačem, diferencijalom i svim preiferijama vezanim za motor. Na taj način se simuliraju trkački uslovi i prati razvoj temparature pojedinih sklopova ali i izdržljivost na uvijanje i razna opterećenja, koja pružaju najbolji uvid u rad svih delova pogonskog agregata. Za razliku od Renaulta, koji je na svom opitnom stolu (starije generacije) vršio klasično ispitivanje samog motora, Mercedes je svoj kompletan pogonski segment opterećivao vršeći pri tome simultane trke i razna dešavanja oko toga. Sam Renaultov motor je izdržavao trkačku distancu ali usled vibracija pri određenom broju obrtaja, nastajale su pukotine u kušištu menjačke kutije. Na stazi, se dešavalo da “auspuh” kod Francuza, puca između izduvne cevi i turbo punača. Srebrne strele su sa VTT simulacijama počele još u julu 2013. godine a ostali tek u decembru iste !
Sedam meseci pre prvih simulacija VTT, Mercedes je na svom opitnom stolu testirao motor. Svakako, sam koncept razdvajanja turbinskog od kompresorskog točka, dala je prednosti po pitanju termodinamike ali i kraćeg dela za usisavanje vazduha u odnosu na druga dva koncepta (Renault I Ferrari). Pri svemu tome, Mercedes je primenio dovstruko hlašenje vazduha prednabijanja. Prva ga hlade vodom zatim strujanjem vazduha.

Osoblje Ilmora je na raspolaganju Renaultu
Odlukom da se vrate u Formulu 1, Renault je na prvom mestu stavio unapređenje motornog odeljenja kao i konačno prihvatanje ideja i sugestija Mario Illiena.
The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

субота, 19. децембар 2015.

Špijunske igre (II. Deo)

Početkom osamdesetih godina, kada je Porsche zahvaljujući kapitalu arapskog konzorcijuma TAG (Techniques d'Avant Garde), pristao da napravi motor i na taj način uđe u Formulu 1, poznavaocima prilika, odmah je bilo jasno da će to biti „opasan“ protivnik. Kako se ubrzo ispostavilo, u drugoj sezoni Porscheov motor, bio prvak u obe klase Formule 1.

Porsche V6 bi-turbo motor: predmet "špijuna" osamdesetih godina XX. veka
Poznati Nemački konstruktor Hans Mezger, konstruisao je V6 bi-turbo motor koji je zahvaljujući velikom iskustvu u segmentu turbo agregata fabrike, bio odmah konkurentan i skoro tri sezone nepobediv. Konkurencija nije spavala, već je na sve moguće načine pokušavala da prodre u „unutrašnjost“ motora, ne bi li otkrila koja je to „tajna“ skrivena aluminijumskom jezgru. Na američkom „gran priju“ jedan inženjer, inače zadužen za Indycar motore, pokazivao je jednom „strancu“ klip iz Laudinog motora. Njega je interesovalo šta je to posebno primenjeno u konstrukciji samog srca agregata. Odmah je to sprečeno a sam konstruktor je objasnio filozofiju Porschea: „Pri svemu tome, klipovi i komora za sagorevanje su među najstrožije čivanim tajnama u Weissachu“. (pri. aut. Weissach malo mesto, oko 20 km severozapadno od Stuttgatra, razvojni centar Porschea).
Prilikom posete jedne grupe, koja je okarakterisana kao „pouzdana“, ispostavilo se na vreme da je jedan „posetilac“, bio osoba koja nije trebala da vidi odeljenje gde se prave motori za Formulu 1. Na kraju, treći pokušaj industrijskog „spijuniranja“, zabeležen je prilikom transportovanja kutija sa motorima. Ispostavilo se da jednog motora, nema. Podignuta je uzbuna, da bi ubrzo kontejner bio pronađen. Osoba koja je „pratila“ sanduk, znala je sve o pomenutom agregatu, čak i serijski broj, a bio je spreman da pomenuti sanduk pošalje na drugu adresu.

The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

петак, 18. децембар 2015.

Špijunske igre (I. deo)

Poslednjih nekoliko decenija Formulom 1 vlada visoka tehnolgija u pravom smislu te reči. Bogati timovi investiraju u tehnologiju, opremu ali i u znanje. Do nedavno nije bilo zamislivo da vrhunski inženjeri i dizajneri zarađuju dvocifrene milionske iznose u svojim poslovima. Te brojke su bile rezervisane za „odabrane“ vozače.

Ideje i konstrukciona rešenja mogu jedan tim da dovedu do pobedničkog trona i dominacije nad ostalim konkurentima. Isto tako, to meže da znači potpuni promašaj i nakon toga, treba nekoliko sezona da se „početnička greška“ popravi. Na žalost, ima pojedninaca koji pokušavaju ilegalnim metodama da naprave ime ili da zarade novac. Nedavni slučaj jednog od inženjera Mercedesovog odeljenja za pogonske jedinice, ponovo je uzburkao Formulu 1. Pre par godina, McLaren je optužen da je hteo da nabavi tehničke podatke od Ferrarija i tim je kažnjen sa neverovatnom svotom od čak 100 miliona Dolara.
Mnogi bi da dodju do podataka za pogonsku jedinicu šampionskog tima
U ovom slučaju u pitanju je Benjamin Hoyle, koji u Mercedesu radi od 2012. godine. Benjamin je naime još u maju prošle godine izjavio da neželi da produži svoj ugovor sa Mercedesom, koji važi do decembra 2015. godine. Kada je zatražio podatke sa trke iz Mađarske ove godine, to je bilo sumnjivo “strelama” i od tada su pratili njihovog inženjera. Prva procena je bila da on planira da pređe u ekipu Ferrari, i u Mercedesu su odlučili da ga tuže zbog krađe podataka. Kako je istraga ustanovila, Ferrari sa time nema nikakve veze, a njegova dosadašnja ekipa je rekla de će se postarati da ga niko u Formuli 1 više ne angažuje.
I ranije su se dešavale „špijunske ugre“ a to je započelo osamdesetih godina prošlog veka, kada je krenula prve era turbo motora. Tada je u pitanju bio Porscheov V6 turbo motor, koji je nemačka firma napravila za konzorcijum TAG.

Tradicionalna proslava Mercedesa na kraju sezone "Stars and Cars"

Svake godine nemački automobilski gigant Mercedes-Benz okupi svoje vozače iz raznih serija (trenutno su uglavnom sa kružnih trka) i pred svojim ljubiteljima, naprave događaj koji se posle dugo pamti ali i prepričava. Do sada su to radili na svom terenu, u okviru glavne fabrike u predgrađu Stuttgarta – Untertürkheimu.

Preko 35000 navija;a na stadionu Mercedes-Benz Arena


Muzika, DJ, automobili....

Nico Rosberg, Niki Lauda, Lewis Hamilton

Susie Wolf u Mercedesu W 196R

Prvi duel sa vozačem Formule 1: Nico Rosberg i mladi Mick Schumacher

Deo učesnika, Dr Thomas Weber (drugi s desna) i Dieter Zetsche (na kraju desno)
Po prvi put u svojoj istoriji, fabrika je odlučila da tradicionalan događaj Starts & Cars, napravi na fudbalskom stadionu. U pitanju je stadion VfB Stuttgart odnosno kada igraju u domaćoj ligi onda su Stuttgarter kickers, kako se sada zove Mercedes-Benz Arena.

Redosled takmičenja
Pred tačno 35612 navijača, petnaestak vozača iz Formule 1, DTM šampionata, Formule 3, GP3 ali i ADAC GT masters prvenstva takmičilo se na ispadanje do finala. Na kraju, kao šlag na tortu, pobedio je španski vozač iz DTM šampionata Daniel Juncadella Pérez-Sala. Pobeda je slađa, kada se zna da se do finala nisu probili svetski prvak u Formuli 1 Lewis Hamilton kao ni vicešampion Nico Rosberg!
Niki Lauda Mercedes 450 SLC Rally

Totot Wolf Mercedes 500 SL Rallye

Lauda ponovo u trkačkom autmobilu
Inače oba šefa tima Formule 1 Totto Wolf i Niki Lauda izvezli su svoju trku na Mercedesovim kupeima, iz osamdesetih godina prošlog veka. Toto je vozio model 500 SL Rallye a Niki 450 SLC Rallye. Oba automobila su bila učesnici najtežih relija na Svetu. Nekadašnja test vozačica Williamsa Susie Wolf, vozila je šampionski Mercedes W 196 R. U Mercedesu 300 SLR za volanom su sedeli, niko drugi nego, Sir Stirling Moss i Hans Hermann. Jedan od najvećih aplauza izmamio je Mick Schumacher, sin slavnog Michaela.

The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

уторак, 15. децембар 2015.

Alfa Romeo se vraća Formuli 1 !

Predsednik FIAT-Chrysler grupe Sergio Morchionne, objavio je da planira povratak legendarnog imena iz sveta auto-sporta u Formulu 1. Reč je o fabrici Alfa Romeo, koja je ostavila traga u automobilskom svetu ali i na trkačkim stazama širom planete.

Povratak u Formulu 1: Alfa Romeo
Ako se to obistini, to bi sigurno moglo da se okarakteriše kao povratak jednog slavnog imena XXI. veka. Prema rečima Marchionnea, Alfa Romeo bi se takmičio kao fabrički tim i bio bi, konkurent Ferrariju. “To je neverovatno koliko je marka Alfa Romeo ukorenjena u srcima ljudi. Zato mislimo o povratku Alfa Romea kao konkurentu Ferrariju u Formuli 1“ izjavio je Sergio Marchionne.
Slavna italijanska fabrika bila je učesnik već od prve godine novo formiranog šampionata Formule 1. Giuseppe Farina i Juan Manuel Fangio osvojili su šampionske titule 1950 i 1951. godine. Nakon toga, fabrika koja je osnovana u Milanu, se povukla iz takmičenja u Formuli 1. Povratak su obeležili 1970. godine kao proizvođač motora, da bi 1979. godine ušli kao fabrički tim. Krajem 1986. godine povukli su se, kada je Alfu preuzeo FIAT.

The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

понедељак, 14. децембар 2015.

Bolji zvuk motora Formule 1 od 2016. godine

Uvođenjem turbo-hibridne tehnologije u Formuli 1 od 2014. godine, ljubitelji i navijači ostali su uskraćeni za jedan od najuzbudljivijih doživljaja samih trka Iiatmosfere koja prati svaku trku Formule 1 (i uopšteno auto moto sporta), a to je buka.

Primenom turbo punjača, elektro komponenti na perifernim sistemima samog motora sa unutrašnjim sagorevanjem, “brujanje” najefikasnijih motora, umanjena je za tridesetak procenata. Odmah su ljubitelji “zvuka” reagovali i oštro kritikovali. Konstruktori kao i proizvođači, ali i veliki “gazda” najbržeg cirkusa na svetu Bernie Ecclestone je takođe uputio kritike kada je u pitanju zvučni segment trka Formule 1. Več u maju prošle godine, tim Mercedes-AMG je reagovao sa svojim izumom za poboljšanje nivoa buke motora. Na testovima se pojavio “megafon” auspuh, koji je trebao da poveća broj decibela koje ispuštaju tubo agregati.
Mercedes AMG je 2014. godine testirao "magafon" auspuh
Zbog pravila ali i striktne regulative izduvnih sistema u 2014. godine, buka iz auspuha iznosila je “svega” 96 db. U poređenju sa 2013. godinom, poslednjom sa atmosferskim V8 agregatima, kada je bilo 147 db, jasno je zašto su ljubitelji kraljevskog automobilskog takmičenja bili razočarani. Ove godine, buka motora je nešto jača, dublja, pa su svi malo “odahnuli”.
Zahvaljujući uvođenjem vejstgejt (wastegate) ventila od 2016. godine, nivo buke će biti dobrano veći nego do sada. Šef odeljenja motora u Mercedesu, Andy Cowell se raduje tome: “Nema sumnje da će zvuk motora zbog toga biti daleko bolji” i dodaje: “prvo kvalitet zvuka će biti bolji a drugo povećaće se i jačina zvuka”.
Prvi testovi sa “modifikovanim” izduvom, očekuju se u predsezonskim testovima u Barceloni, krajem februara 2016. godine.

Formula 1 2013 (atmosferski V8)
147 db
Formula 1 2014 (turbo-hibrid V6)
96 db
Formula 1 2015 (turbo-hibrid V6)
100,1 db


The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

недеља, 13. децембар 2015.

Povratak Renaulta u Formulu 1

I pored ekonomskih problema koja poslednjih nekoliko godina preti da ugrozi stabilnost takmičenja u Formuli 1, odluka francuskog automobilskog giganta Renault da se ponovo ukljući, najbolja je preporuka budućim članovima “najbržeg cirkusa”. Prema rečima čelnih ljudi Renaulta, Formula 1 je u DNK genima francuske automobilske kompanije.

Novi stari povratnik u Fomruli 1
Inovativni Francuzi su prvi krenuli u avanturi sa trubo agregatima u Formuli 1. Prvi su promovisali V10 konfoguraciju motora, koja je, kako se kasnije ispostvailo, bila najoptimalnija za bolide Formule 1 u eri atmosferskih motora, nakon “prve turbo revolucije”. Prvi su primenili pneumtatski razvod ventila, još 1986. godine.
Odluka o “ponovnom” povratku nije lako donešena. Kamen spoticanja u početku je (kao što to obično biva) bio novac. Šef fransuskog giganta Carlos Ghosn, zahtevao je da Berni Ecclestone plati više na ime autorskih prava i TV prenosa. Posle neizvesnih pregovora, dogovor je sklopljen rukovanjem. Zatim sledi potpisivanje.

Renault planira da investira na svim frontovima. Uzor im je Mercedes! Planirali su budžet na uzoru „srebrne strele“, u rasponu između 200 – 250 miliona €. Veliki deo tog novca pokriće stari Lotusovi partneri, sponzori Pastor Maldonada, prava od TV prenosa. Sam Renault bi investirao oko 60 miliona €.
Automobil za sezonu 2016. godine, koncipovan je prema specifikaciji Mercedesove pogonske jedinice. Kako oni kažu to će biti: “jedan Lotus-Mercedes sa Renaultovim motorom”. Tek krajem septembra, je revidirana odluka o budućem snabdevaču motora. To je “titanski” posao za mehaničare, pa je naredna sezone praktično opisana kao godina “preživljavanja”, da bi prema planu u prve tri godine napravili bazu – osnovu a onda jurišaju na titule.

U narednoj sezoni očekuje se dominacija žute boje na bolidima
Jedna od najvećih strukturnih promena desiće se u odeljenju motora. Prema zahtevima Francuza, opisano od poznavalaca prilika u Formuli 1 kao “zastarelo”, nova struktura treba da unapredi pogonsku jedinicu a novi razvojni centar sa najmodrnijom tehnologijom i opremom, treba da V6 turbo hibridnu jedinici značajno unapredi po pitanju performansi ali i pouzdanosti. Ko će biti šef tima u Enstoneu, još se tačno ne zna. Pretpostavka je, da će na to mesto biti postavljen, dosadašnji direktor tima ART, Frederic Vasseur. Tehničko odeljenje podeljeno na sektroe, pa će glavni za autombil biti Nick Chester zajedno sa šefom dizajna Martin Tollidayom. Rukovodilac operacije biće Alan Permane. Odleljenje motora (u njega bi se najviše investiralo) bi vodio Bob Bell dok bi nekadašnji Mercedesov šef motora Alex Wendorf, preuzeo organizacione poslove. Za trke bi bio zadužen Remi Taffin. Na ugovor bi se angžovao Mario Illien koji bi imao mnogo veću ulogu u dizajniranju motora sa unutrašnjim sagorevanjem. Najaveča promena bi bila na cilindarskoj glavi, koja bi bila produkt dizajnerskog stola švajcarskog “gura” za motore Illiena. Jedan deo motornog odeljenja, pored centrale u Francuskoj, bi  bio instalirani i u sedištu tima, Enstonu. U pitanju je sistem VTT. Mercedes, Honda kao i Ferrari odavno koriste taj sistem.

The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

петак, 11. децембар 2015.

Novi tim Haas trenira!

Manje od sto dana je ostalo do početka novog prvenstva Formule 1. Svi timovi užurbano rade na pripremama novih automobila.

Pored svih ostalih priprema, novajlija u Fomrul1 jedan, tima HAAS F1 mora da vežba i rad mehaničara u boksu
Novajlija u „najbržem cirkusu“, američkom timu HAAS F1, takođe obavlja svoje pripreme za predstojeću sezonu. Pored organizacionih, tehničko-tehnoloških, tu su i vežbe zaustavljanja u boksu, promena pneumatika ili oštećenih delova. Sigurno će mlad tim imati duplo teži posao, od ostalih „uhodanih“ timova.
The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

Pirelli odredio tip pneumatika za prvu trku Formule 1 u Australiji 2016. godine

Iako se nalazimo kalendarski još u 2015. godini, i tek se svode utisci o nedavno završenom ovogdišnjem šampionatu Formule 1, uveliko traju pripreme, planovi, testiranja, usavršavanja svega za narednu sezonu.

Dosadašnji asortiman pneumatika Pirellija

Od 2016. godine, uvodi se "supermekana" mešavina, za prepoznavanje - obojena je lila bojom
Shodno tome, italijanski snabdevač pneumaticima u karavanu Forule 1, Pirelli odredio je vrstu mešavine svojih pneumatika za prvu trku u prvenstvu 2016. godine, koja će se vozitu u Australiji. U pitanju su mekane i supermekane “gume”. Timovima je za vikend na raspolaganju 13 setova pneumatika, od koga trebaju da izaberu preostalih 10.
The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

среда, 9. децембар 2015.

Bottas traži poboljšanja

Jedna od poslednjih privatnih ekipa, koja kako tako opstaje u igri „velikih igrača“, Williams drugu godinu za redom zazima treću poziciju iza giganata kakvi su Mercedes i Ferrari. U 2014. Godini tim Sir Frank Williamsa bio je iznenađenje sezone. Očekivalo se da će u ovoj godini nastaviti trend sa tendencijom poboljšanja performansi, međutim nešto je krenulo loše.

Prošle godine sakupili su ukupno 320 poena (ako si izuzmu pravilo dupli bodovi u Abu Dhabiju 2014.) onda je u pitanju „samo“ 287. Ove godine sakupili su 257 bodova. Broj podijuma bio je manji nego prošle godine, 9 : 4 ali su supeli da pređu više kilometara. Ove godine izvezli su 10.594 a prošle 10.415 trkačkih kilometara.
"Pištolj" za montiranje i šraf za točak
Najveći problem kod tima je zaustavljeje u boksovima. Nije u pitanju gubitak vremena zbog ljudskog faktora, nego je problem materijal. Najveće muke su im zadavali šrafovi za točak. U Formuli 1, točak se pričvršćuje sa jednim centralnim šrafom i posebnim mehanizmom za sprečavanje samoodvijanja. Zbog grejanja, pneumatika, zatim felni, kao i glavčine točka, dolazi i do grejanja, pomenutog šrafa. Zbog problema kod skidanja a naročito kod vraćanja i zavrtanja, nastajali su problemi a sa time i gubitak dragocenog vremena. Massa je u Abu Dhabiju nakon dva boksa, izgubio 2,8 sekundi vremena u porešenju sa Hamiltonom. U Formuli 1 to je kao svetlosna godina – pobeda ili poraz na trci !
„Mi imamo rešenje za to, ali nismo hteli da isrobamo na trci u Abu Dhabiju. Bilo bi previše rizično da isprobamo na trci po prvi put“ poručuju iz Williamsa.


The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

Test Pirellijevih pneumatika Abu Dhabi 2015.

U sklopu priprema za predstojeću sezonu, a kako je italijanski proizvođač pneumatika objavio da će uvesti novi tip „crnih valjaka“ od 2016. godine, nakon poslednje ovogodišnje „gran pri“ trke obavljeni su testovi svih timova.

Pirellijevi pneuamtici na testu su bili neobeleženi
To su testovi koji si ubavili uglavnom mladi perpsektivni vozači, koji tek treba da se dokažu. Svakako bili su i aktuelni vozači koji su bili od glavne pomoći Pirellijevim stručnjacima jer su imali pravi uvid u postojeće specifikacije pneumatika sa budućim. Na iznenađenje mnogih najbolje vreme postavio je mladi holandski vozač, inače ovogodišnji test pilot tima McLaren – Stoffel Vandoorne.

Stoffel Vandoorne u McLaren-Hondi postigao je najbolje vreme
Najvredniji je bio test vozač šampionskog tima Mercedes-AMG Pascal Wehrlein, koji je izvezao ukupno 107 krugova ! Za njim sledi Valtteri Bottas iz Williamsa sa 103, dok je mladi ruski vozač Daniil Kvyat prešao smao 47 krugova. Ukupno je pređeno 1084 krugova, što je prevedeno u kilometre  - 5554 !
Na programu su bili različite vrste pneumatika, koje će se na kraju obrede svih relevantnih podataka, svesti na prave mešavine sa najboljim performansama. Istovremeno Pirelli je iskoristio testove da ispita i novu konstrukciju prednjih i zadnjih pneumatika. Inače sve „gume“ su bile bez ikakvog obeležja. Cilj je bio da timovi ne mogu donositi bili kakve zaključke ili poređenja.

TEst vremena u Abu Dhabiju
Vozač
Tim
Vreme
Krugovi
1. Stoffel Vandoorne
McLaren
1:44.103 min.
99
2. Kimi Räikkönen
Ferrari
1:44.456.
56
3. Marcus Ericsson
Sauber
1:44.480
50
4. Jolyon Palmer
Lotus
1:44.568
90
5. Sebastian Vettel
Ferrari
1:44.940
56
6. Pascal Wehrlein
Mercedes
1:45.605
107
7. Daniel Ricciardo
Red Bull
1:45.805
57
8. Max Verstappen
Toro Rosso
1:45.849
54
9. Nico Hülkenberg
Force India
1:45.852
71
10. Valtteri Bottas
Williams
1:45.940
103
11. Daniil Kvyat
Red Bull
1:46.309
48
12. Carlos Sainz
Toro Rosso
1:46.995
56
13. Adderly Fong
Sauber
1:48.439
57
14. Alfonso Celis Jr
Force India
1:48.545
65
15. Rio Haryant
Manor
1:49.593
56
16. Jordan King
Manor
1:49.661
59